Yükleniyor..
BURSLAR VE İNDİRİMLER
 
 

ÖSYM Burslarının Devamı

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılında Üniversitemizde üniversiteye giriş kontenjan ve yetenek bursu, başarı durumuna bakılmaksızın, zorunlu hazırlık sınıfı hariç, lisans programlarında 4+1 yıl, ön lisans programlarında 2+1 yıl devam eder. Bu süreler içerisinde çift anadal ve yandal programları ücretsizdir.

 

AYT’de Alanında Başarılı Olan, Sıralamaya Giren Öğrencilere Yönelik Burslar

2018 - AYT Puan Sıralamasında, yerleşeceği bölümün puan türünde Türkiye genelinde [Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (Rusça) ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri dışında] ilk 1000’e giren, burslu veya ücretli lisans bölümlerini tercih eden, üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere, her yıl 9 ay süreyle 1.000 TL nakit burs, ücretli programları tercih edip ilk 1000’e girenlere ayrıca %100 indirim uygulanacaktır.

 

Akademik Başarı Bursları

Üniversitemiz burs yönergesi uyarınca bölüm/program sınıf birincilerine, bir sonraki eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere ve 1 yıl süre ile %50 oranında indirim verilir.

 

Kardeş Bursu

Aynı eğitim-öğretim yılında eğitim gören kardeşlerin her birine %10 kardeş indirimi yapılır.

 

Spor ve Sanat Bursu

Beykent Üniversitesi Burs Yönergesi uyarınca üniversitemiz bünyesindeki sanat ve spor dallarında (son 3 yıl içinde milli olan sporculara) başarı gösteren öğrencilere, %50 oranında mütevelli heyeti onayı ile 1 yıl için indirim yapılır.

 

Uluslararası Bakalorya Diplomasına Sahip Olan Öğrencilere Yönelik Burslar

Uluslararası Bakalorya Diplomasına sahip olup, üniversitemizi tercih eden ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere Bakalorya derecesine göre;

- 40 ve üstü olanlara %100,

- 35-39 arası olanlara %75,

- 30-34 arası olanlara %60,

- 24-29 arası olanlara %25,

- 23 ve aşağısı olanlara %10 oranında eğitim-öğretim ücretinden indirilmek üzere burs verilir.

 

Beykent Eğitim Kurumları Mezunlarına Yönelik Burslar

Beykent Eğitim Kurumlarından mezun olarak üniversitemizde eğitim-öğretim gören öğrencilerden, üniversitemiz öncesi Beykent Kolejlerinde

3 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %10,

6 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %20 ve

8 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %25 oranında eğitim-öğretim ücretlerinden indirilmek üzere indirim yapılır.